Ara
  • Ünver DİREM

Günlük Etkinlik Çizelgesi Örnekleri


Dünya olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bu durum her alanda olduğu gibi eğitim alanında da bizi olumsuz etkilemiş durumda. Bizim çocuklarımız özel gereksinimli oldukları için, bireysel hedefler doğrultusunda hazırlanmış bireysel eğitimler ile ilerleyebilmektedir. Bu durum uzaktan eğitimi bizler için zorlaştırmaktadır.


Evde olduğumuz bugünlerde neler yapabiliriz diye düşündük ve otizmli bireylerin değişen bu rutinlerinde onları hem duygusal hem de fiziksel olarak rahatlatacak şeyin bir çizelge olabileceğini düşündük. Bir çizelge takip ederler ve gün içinde ne yapacaklarını bilirlerse hem olası problemler davranışlar azalıcak hem de gününü etkili bir şekilde geçirebilecekler.


Okuma yazma bilen ve bilmeyen öğrencilerimiz için iki farklı çizelge örneği hazırladık. Tabii ki herkesi ilgi alanları ve günlük rutinleri farklılık göstermektedir. Burada paylaştığımız çizelge sizlere bir örnek niteliğindedir. Kendi rutininize göre değişiklik yaparak yeni bir çizelge hazırlayabilirsiniz.


Çizelge takibini bilmeyen öğrencilerimiz için sitemizin blog kısmında ‘Etkinlik Çizelgelerinin Öğretimi’ ile ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

1,374 görüntüleme

©2020, ilkiz özel eğitim tarafından Wix.com ile kurulmuştur.